Meedia tähelepanu on koondunud laulu- ja tantsupeo tule rännakule üle Eesti
XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu „Iseoma“ läheneb suure hooga ning meedia fookuses on sündmus, mis ühendab rahvast üle Eesti – tuletulemine. Peotule teekond erinevates maakondades on saanud rohkelt kajastust nii riiklikus kui ka kohalikus meedias, kus jagatakse galeriisid, videoid ja osalejate lugusid.
ERRi Kultuuriportaal on avaldanud iga maakonna kohta eraldi lood ja galeriid, tuues esile nii pidulikke hetki kui ka siiraid emotsioone. Näiteks on tule liikumist kajastatud Saaremaal, kus tuli rändas läbi mitme kogukonna ja võeti vastu soojalt ja väärikalt. Hiiumaal ühinesid peotuli ja võidutuli. Samuti on tule liikumisest ilmunud põhjalikud ülevaated ja fotogaleriid Pärnumaalt, Valgamaalt, Viljandimaalt ja Läänemaalt.
Ka kohalikud väljaanded on tule rännakule suurt tähelepanu pööranud. Saarte Hääl avaldas suure fotogalerii Saaremaa tulepäevast, Lääne Elu kajastas tuld Läänemaal koos pildimaterjaliga, Sakala jäädvustas Viljandimaal hetki, mil peotuli saabus mööda vett, ning näitas ka, kuidas peolised trotsisid vihma ja pidasid siiski rõõmsalt vastu. Võrumaa Teataja tõi välja, et Võrumaal liikus tuli 306 kilomeetrit läbi kuue valla, kus igas peatuses leidus nii esinejaid kui ka kaasaelajaid. Harju Elu kajastas tule liikumist Harjumaal.
Kuigi tuleteekond on olnud meedias keskne, on tähelepanu saanud ka teised peoga seotud lood ja vaatenurgad. ERR tutvustas näiteks viipekeeletõlgi tööd ja rolli laulupeol, selgitades, kuidas ligipääsetavus muusikale sünnib ainult tõelise tundepõhise tõlgenduse kaudu. Sakala avaldas portreeloo lauljast Nele-Liis Vaiksoost, kes osaleb tänavusel peol esimest korda hoopis tantsijana, ning Delfi kajastas, kuidas ühest uitmõttest sündis tööka ja pühendunud koorina Delfi kollektiiv, kes nüüd esineb laulupeol. Lõunaeestlane vahendas Statistikaameti andmeid, mille järgi on koorilauljate arv küll veidi vähenenud, kuid rahvatantsijate hulk on viimastel aastatel kasvanud – ka see peegeldub selgelt peo tänavuses koosseisus.