Peaasi.ee on Laulu- ja tantsupeol koos Sinuga!
Peaasi.ee ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest – nii spetsialiste kui ka lihtsalt häid kaasamõtlejaid. Me seisame selle eest, et vaimsest tervisest räägitaks arukalt, teaduspõhiselt, aga ka avatult, inimlikult ja lootusrikkalt ning kõik need väärtused tulevad ka Laulu- ja tantsupeole meiega kaasa.
Laulupeol oleme kohal vaimse tervise kohvikuga, mille menüüs on hinnanguvaba kuulamine, sõbralik pilk ja rahustav tugi. Meie vabatahtlikud pakuvad vaimse tervise esmaabi ja on olemas, kui tunned end ärevalt, vajad toetavat kuulamist või vestlust.
Telgid leiad nii Kalevi staadionilt kui Lauluväljakult, meditsiinipunktide lähedalt. Kui vajad vaiksemat ruumi rahunemiseks, saame koos meditsiinitiimiga sind toetada ja sobivasse kohta juhatada. Oleme valmis kuulama, toetama ja aitame tugevate tunnetega toimetulekul.
Koos laulmine ja tantsimine ei too ainult rõõmu – need toetavad ka vaimset tervist. Uuringud on näidanud, et koorilaul ja tantsimine, suurendavad heaolutunnet ja vähendavad stressi, aidates kaasa sotsiaalse sidususe ja kuuluvustunde tekkimisele.
Aitäh sulle, et sa juba hoolitsed oma vaimse tervise eest!
Ja samal ajal on täiesti normaalne, et nii suure ja olulise sündmuse käigus võib ette tulla ka keerukamaid tundeid, millega toimetulekul vajad veidi tuge. Kui tunned, et soovid rääkida või vajaksid lihtsalt toetavat kohalolu, ootavad sind Peaasi.ee vabatahtlikud vaimse tervise kohvikus.
Kuidas toetada oma lauljaid-tantsijaid?
Laulu- ja tantsupeo ajal võib rõõm, elevus ja liigutus olla suur, aga vahel ka ärevus, kurnatus või ülekoormus. Grupijuhina saad palju ära teha, et oma inimesi märgata ja toetada. Siin on mõned lihtsad sammud:
Samm 1: Uuri, kas keegi teie kollektiivist on läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse. Kui jah, siis ehk on ta valmis olema just sellel peol “toetav silmapaar” – keegi, kelle poole saab keerukamal hetkel pöörduda.
Samm 2: Kui keegi pole veel koolitust läbinud, soovitame tutvuda koolitusvõimalustega:
👉 esmaabi.peaasi.ee/registreeri-koolitusele
Samm 3: Julgusta oma rühmas avatud suhtlust ja anna sõnum: “Meie grupis on okei öelda, kui on raske. Me hoolime üksteisest.” Vahel aitab raskustega toimetulekul juba sellest teadmisest.
Meie sõnum sulle on lihtne: sa ei pea alati kõigega üksi hakkama saama.
Kui vajad väikest vaimse tervise pausi, siis Peaasi.ee on just selleks kohal.
Koos on kergem!
-Peaasi.ee tiim