Septembri lõpus algasid laulupeo repertuaari tutvustavad seminarid

Septembri viimasel nädalavahetusel algasid laulupeo seminarid, mille eesmärk on dirigente lugudega rohkem tuttavaks teha. Esimesed noodid kõlasid Tallinna Muusika- ja Balletikoolis, kuhu kogunesid poistekooride dirigendid. Kuidas kulges seminaripäev ja milliste muljetega laulupeoks edasi valmistutakse, uurisime kohapeal käinud asjaosalistelt.

Heal noodil meenutas seminari ka liigijuht Janne Fridolin. „Seminar kulges väga lõbusas ja meeleolukas õhkkonnas. Dirigendid said laulud läbi laulda, kõik küsimused said vastused ja seminarilt lahkuti väga laetult,” muljetas ta.  

Foto: Rene Mitt

Seminarid aitavad noortel repertuaariga sõbruneda

Ka osalistele endale seminaril meeldis, ning Kuressaare koorijuht Mari Ausmees jagas meiega elamusi seminarilt:  „Muljed on positiivsed – liigijuhid on lihtsalt nii toredad ja samas väga konkreetsed. Olen muidugi oma elus paljudel laulupeo seminaridel käinud ja kuigi midagi uut need seminarid minu jaoks ei kujuta, on repertuaar uus ja sealne õhkkond positiivne. Usun, et noorematele kulub see eriti ära,” rääkis ta.

Repertuaari osas oli Mari Ausmees väga entusiastlik. „Poistekoori repertuaar meeldib. Praktiliselt sai ka „Rannitsalaulu” liigutused omal nahal läbi proovitud – see oli suur abi,” lisas koorijuht. Ka poistekooride lauljatele repertuaar meeldib. Laulud on ilusad ja ei ole liiga keerulised. Üks laul, mida lauljad ise välja toovad on Andrus Lemba „Üles üles, hellad vennad”. 

Foto: Rene Mitt

Seminaril ei õpi vaid lauljad ja koorijuhid!

Lisaks lauljatele ja koorijuhtidele püüdsime kinni ka mehe, kes suurt osa laulu- ja tantsupeo teekonnast läbi oma kaamerasilma jälgib. Fotograaf Rene Mitt jagas oma vaimustust laulu- ja tantsupeo ning seda ettevalmistavate sündmuste – proovide, seminaride, esitluskontsertide – meeldivast õhkkonnast. „Ma alati ootan neid laulu- ja tantsupeoga seotud sündmusi. Seal on alati nii meeldiv õhkkond ja ma tunnen ennast nende inimestega väga hästi! Ka sel korral oli tore saada osa sellest suurest peoks valmistumisest. Inimesed tundusid väga entusiastlikult kõike pakutavat omandamas,” rääkis ta.

Sarnaselt lauljatele ja koorijuhtidele sai ka tema sel seminaril repertuaariga tuttavaks. „Ka mina õpin igal seminaril midagi. Saan teada repertuaari, näen ja kuulen, ning selle info omamine aitab mul suurel peol olla paremini ettevalmistunud ja teha paremaid pilte,” rääkis Mitt. Oma lemmiklauludena tõi ta välja „Rannitsakandja” ja segakooride repertuaarist „Elukoor”.

Laulupeo seminarid jätkuvad:

Meeskoorile: L, 12.10. Tallinna Tehnikaülikooli peahoones kell 12:00-17:00.

Poistekoorile: L, 28.09. Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MuBa) kell 11:00-13:30.

Lastekoorile: P, 13.10. Tallinna Kalevi spordihallis kell 10:30-14:00.

Mudilaskoori dirigentidega kohtume traditsiooniliselt jaanuaris-veebruaris.

Ühtlasi toimuvad oktoobris sümfooniaorkestrite seminar-eelproovid, kuhu on oodatud nii mängijad kui ka dirigendid. Seminarid toimuvad:

L, 26.10. Tartu Miina Härma Gümnaasiumis kell 11:00-15:00.
P, 27.10. Viimsi Koolis kell 11:00-15:00.

Autor: Annabel Parts