Võimlemisrühmade liigijuht eelproovidest: rühmiti esines veidi erinevusi muusika tabamisega, kuid väljakul saavad võimlejad ühte takti hingama
Aprillikuu esimese nädalavahetusega lõppesid võimlemisrühmade eelproovid. Kolme nädalavahetuse vältel kestnud maakondlikes proovides esitasid 160 rühma oma hoolikalt ettevalmistatud kavasid. Uurisime liigijuht Kersti Kullilt, kuidas eelproovid möödusid ja milline teekond ootab ees.
Kull tõdes, et eelproovid kulgesid plaanipäraselt ja näitasid, et võimlemise tase võrreldes varasemate pidudega on üle vabariigi tõusnud. Ta lisas, et oli näha võimlejate ja juhendajate pühendumist repertuaari selgeks saamisele: „Rühmiti esines veidi erinevusi muusika tabamisega, aga see on täiesti normaalne. Väljakul saavad võimlejad ühte takti hingama.“
Arvestades, et repertuaar oli küllalt keerukas ning nõudis enne kavade õppimist põhivõimlemise elementide omandamist, tõusid liigijuhi sõnul esile need rühmad, kes olid kavadega pikemalt tööd teinud, ning need, kelle ettevalmistus jäi mõnevõrra viimasele hetkele. „Põhivõimlemise elementide valdamine, nagu keha- ja kätelained oli see, kus märkasime rühmade vahel varieeruvust. Kuigi mütsiga löömise tunnet ei tekkinud ühegi rühma puhul, oli elementide valdamise tase kohati siiski erinev.“
Kulli sõnul mõjutas võimlejate esitusi eelproovides paratamatult ka pingeline olukord, mille tingis teatav võistlusmoment. „Me väga loodame, et meie liigimeeskond tegi eelproovid võimalikult pingevabaks ja lõi soodsa õhkkonna, et võimlejad saaksid esitusi ka nautida.“

Järgmised verstapostid teekonnal “Iseoma” tantsupeole
Eelmise nädala lõpus selgusid eelproovide põhjal need, kes saavad hakata valmistuma suureks suviseks peoks. „Ülioluline on märkida, et need otsused ei tulnud kergelt ja loodan südamest, et rühmad, kes sel korral peokutset ei saanud, jätkavad võimlemise ja treeningutega. Samuti on nad oodatud tantsupeo peaproov-etendusele,“ sõnas Kull.
Tantsupeo teekonna järgmine etapp on 17. mail toimuv jooniste seminar, kus võimlemisrühmade juhendajatele tutvustatakse muudatusi, mis tulenevad väljakule loodavatest mustritest ning mida rühmad saavad hakata väljakuproovideks ette valmistama. Kull soovitab rühmadel võtta hetke nii kavadest kui muusikast puhkamiseks, et siis mais peale jooniste seminari taas uue hooga tööle hakata. „Oleme jõudnud etappi, kus iga samm viib meid peole aina lähemale – see hetk, mille nimel oleme kõik tööd teinud, hakkab lõpuks kätte jõudma. Soovin võimlejatele veel viimaseks etapiks meelekindlust treeninguteks, sest mida enesekindlamalt me siseneme peonädalasse, seda suurem võimalus on meil võimelda kogu südamest ning nautida eelkõige meie iseoma pidu.“
Autor: Greta Perolainen