Mida kirjutab meedia suvisest laulu- ja tantsupeost?
XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu „Iseoma“ on lähenemas ning meediaväljaanded üle Eesti jagavad üha rohkem lugusid sellest, kuidas ettevalmistused kulgevad, kes peol osalevad ja milliseid emotsioone suur pidu inimestes tekitab.
Laulupeole pääsemist on kajastatud mitmest vaatenurgast. Kroonika ja Õhtuleht kirjutasid Riigikogu koorist, kes pääses esmakordselt laulupeole, rõhutades nii nende isiklikku rõõmu kui ka selle võimaluse sümboolset tähendust. Delfi avaldas lõpliku nimekirja kõikidest esinejatest, ERR andis teada, et pileteid on müüdud juba üle saja tuhande ning Postimees kirjutas, et lavale astub enam kui 41 000 osalejat.
Maakonnalehtede fookus on olnud kohalikel lugudel. Sakala avaldas nimekirja Viljandimaalt peole pääsenud kollektiividest. Lõuna-Eesti Postimees pani kokku ülevaate Põlvamaa kooridest ja orkestritest, kes suvel suurüritusele pääsevad. Võrumaa Teataja tõi välja, et Võru maakonnast läheb peole 32 kollektiivi ja 760 osalejat. Pärnu Postimees kirjutas, et esmakordselt osaleb ka Kihnu naiskoor. Lääne Elu märkis, et seekord on rahvamuusikuid peol rohkem kui tavaliselt. Põhjarannik tõi välja, et Ida-Virumaal pääsesid peole sagedamini lauljad ja pillimehed kui tantsijad.
Lisaks faktidele jagatakse ka inimeste isiklikke lugusid. Lõuna-Eesti Postimees rääkis tantsujuhist, kelle sõnul on tants armastus ja võlu – see ei vaja liigseid sõnu. Järva Teataja kajastas, kuidas peotuli liigub maakonda Naksitrallide autoga ning avaldas ka kuraator Eva Linno mõtted sellest, et pidu ei toimu üksnes laval, vaid elab meie sees.
Maaleht vestles Lydia Rahulaga, kes on juba üle kuue aastakümne olnud seotud laulupidude korraldamisega. Tema sõnul ei ole peo mõte hinnata, kes laulab täpselt viisi, vaid pakkuda võimalust kõigile tunda end osana millestki suurest ja ühisest.