Alanud on üle-eestiline valmistumine XXI tantsupeoks

Täna algasid XXI tantsupeo seminarid. Otsa tegid lahti Põhjaranniku ning Pärnumaa segarühmade juhendajad. Pühapäeval kogunevad seminaridele Pealinna ja Sakala tantsujuhid, et kunstiliste juhtide juhendamisel õppida selgeks esimesed tantsupeo tantsud.

XXI tantsupeo tantsutoimetaja Agne Kurrikoff-Hermani sõnul algasid õppeseminarid 9. märtsil Rakveres ja Paikusel ning jätkuvad homme Pealinna ja Sakala piirkonnas. Järgmisel nädalavahetusel toimuvad seminarid Haapsalus ja Tartus ning sealt edasi Võrus ja Raplas. Tantsutoimetaja sõnul on õppeseminarid väga oluline osa tantsupeo õppeprotsessist, sest just õpetajate õpetamisega saab alguse suur üleeestiline valmistumine tantsupeoks. „See on oluline hetk, sest just nendel seminaridel annab kunstiline toimkond sümboolselt oma pooleteistaastase tehtud töö kõigi meie tantsujuhtide kätte, kes kõik siis oma rühmadega selle suure lapiteki – tantsupeo – kokku heegeldavad,“ tõi Kurrikoff-Herman esile.

Kuna sel korral toimub tantsupeoks valmistumine piirkonniti, toimuvad seminaridki üle Eesti kokku kaheksas piirkonnas – Pealinn, Pärnumaa, Põhjarannik, Läänerannik, Keskpõrand, Kagukant, Sakala ja Tartu-Voore. Lisaks kogunevad seminaridesse ka üle-eestilised liigid – valiksegarühmad, naisrühmad ja võimlemisrühmad ning samuti Üleilma liik, kuhu on koondunud Eestist kaugemal tegutsevad tantsurühmad. Tantsupeo esimesed seminarid kestavad kuni 24. märtsini. Tantsupeo teine seminar ja koolitus „Õpetajalt õpetajale“ toimub käesoleva aasta augustis Viimsis ning tantsupeo esitluskontsert on kavas 30. novembril Tallinnas.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu toimub 3.– 6. juulil 2025 Tallinnas. Laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastaja on Helena-Mariana Reimann ning rahvamuusikapeo üldjuht on Helin Pihlap. Laulu- ja tantsupeo korraldaja on Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Fotosid 9. märtsi seminaridest leiab siit: https://flic.kr/s/aHBqjBgVAN