Hirvo Surva tähistab 60. sünnipäeva endale ideaalses keskkonnas

Peatselt XIII noorte laulupeo dirigendipulti astuval tunnustatud ja armastatud dirigendil Hirvo Surval on täna 60. sünnipäev. Aastakümneid koorimuusika ja laulupidudega seotud Surva jaoks on laulupidu juubelipäevaks ideaalne keskkond, kus ta on läbini ümbritsetud Eesti koorimuusika ja -muusikutega.

Täna toimuval XIII noorte laulupeol „Püha on maa“ astub peatselt dirigendipulti palavalt armastatud dirigent Hirvo Surva, kel täna on 60. sünnipäev. Ta juhatab sel laulupeol kahte teost: poistekoori esituses kõlavat Andres Valkoneni laulu „Las jääda ükski mets“ ja ühendkoori esituses kõlavat Peeter Konovalovi laulu „Legendaarne“, mõlemad Tõnu Kõrvitsa seades.

Dirigendikarjääri alustas Surva 15-aastaselt. Noorte ja üldlaulupidude korraldusliku poolega on  Surva seotud alates 1993. aastast olles olnud nii laulupeodirigent kui ka kunstiline juht ja poistekooride liigijuht. Seega möödus tal tänavu 30 aastat ka laulupeodirigendi debüüdist.

Hirvo Surva on aastatega saanud koorimuusika sünonüümiks ja laulupidu on talle juubelipäevaks parim sünnipäevapaik, kus juubilari ümbritseb eesti koorimuusika. Eesti Kooriühingu esimehena ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professorina on ta aastaid edendanud Eesti koorimuusikaliikumist, pühendanud oma jõu laulupeoliikumisse, koorijuhi ameti edasikestvusesse ning samuti poiste- ja meeskooride arendamisse.

Surva peab enda seni suurimaks tunnustuseks seda, kui 2014. aastal andis Eri Klas üldlaulupeo lõppedes talle üle oma õpetaja Gustav Ernesaksa taktikepi.

Hirvo Surva tähistas oma sünnipäeva 6. juunil suurejoonelise kontserdiga Estonia kontserdisaalis, kus kõlas eesti muusika. Teosed pühendas Surva oma õpetajatele, perele ja lapsepõlvekodule.

Hetkel on Hirvo Surva Revalia Kammermeeskoori dirigent ja alates 2001. aastast Rahvusooperi Estonia poistekoori peadirigent.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: sten@laulupidu.ee