Ilmaprognoosist lähtudes homne riietumissoovitus kõigile laulupeolistele: keep ja kummik

Näib, et seekordse laulupeo kavas on kaks prohvetlikku pala: „Sata-sata“ ja „Sokk ja kummik“. Homne ilmaprognoos lubab tõepoolest vihma, mistõttu on palve, et kõik peole tulijad paneksid esimesest vihmapiisast alates selga vihmakeebi ning tuleksid peole soojade sokkide ja kummikutega.

Keskkonnaagentuur annab teada, et homme päeval (kell 9–17) on Tallinnas pilves ilm. Hooti sajab vihma, pärastlõunal suureneb äikeseoht. Sajuhood võivad olla tugevad. Puhub lõunatuul 5–9, puhanguti 13 m/s, äikese ajal võimalikud tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 17..19 °C. Õhtul (kell 17–21) on pilves ilm. Hooti sajab vihma, võimalik äike. Sajuhood võivad olla tugevad. Puhub lõuna- ja edelatuul 5–9, puhanguti 13 m/s, äikese ajal võimalikud tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 15..17 °C.

Laulu- ja tantsupeo meditsiiniteenistuse juhi sõnul on ülioluline, et niiskus ei tungiks riietesse, sest lähtuvalt ilmaprognoosist ei ole erilist võimalust, et riided kuidagi peo ajal ära jõuaksid kuivada. „Lapsevanematel ja kollektiivide saatjatel palume hea seista selle eest, et lastel jalad, käed ja pea oleksid hoitud soojas ja kuivas, sest sealtkaudu pääseb külm kõige kergemini ligi. Hoolitsege palun nii iseenda kui väikeste peoliste eest – varuge neile läbipaistvaid kilekeepe ja võimalusel kummikud. Kel võimalik, soovitame väiksemad peolised, kel on esinemine lõppenud, väljakult kohe ära viia, et külm neile liiga ei jõuaks teha,“ rõhutab meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm.

Samuti toob Velleramm esile, et ka täis kõht on väga oluline – kindlasti tuleb rongkäiku tulles kodus või koolis kõht täis süüa! Näljasena on külma raskem taluda ja võib tekkida kurnatus. Osalejatele on välisööklas sooja suppi piisavalt, samuti tasub igaühel varuda kaasa midagi energiarikast ja meelepärast, mida nälja korral oleks kiiresti võimalik võtta ja suhu pista.

Korraldajad on valmistanud ette spetsiaalse telgi osalejate alale, kuhu saab vihma korral varju minna ning samuti on võimalik vihma eest varju saada Eesti Näituste messikeskuse D hallis. Ka kaubandusaladele väljakul on paigaldatud telgid, kuhu on võimalik vihma eest varjuda. Meditsiiniteenistus on samuti valmistunud abi andma neile, kellele külm kõige rohkem liiga teeb.
Samas on selge see, et kõigist telkidest siiski kõigile väljakul viibijatele ei jätku ning kontsert toimub lageda taeva all. Seega on väga oluline igaühe isiklik valmisolek vihmaks.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik algab homme kell 9.30. XIII noorte laulupidu algab kell 14.00 ja kontserdi orienteeruv lõpp on 21.00. Kontserdi järel on Tallinn organiseerinud mitmeid võimalusi ühistranspordiga liikumiseks erinevates suundades. Ühistransport on kõigile tasuta. Vaadake palun lisa www.tallinn.ee/et/laulupidu.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: sten@laulupidu.ee