In Memoriam Tonio Tamra

Lahkunud on mees, kes oma ellu suutis mahutada mitu elutööd ja selle kõrval alati jääda inimeseks, keda kohates tekkis tunne, nagu ta oleks just sind alati oodanud. Tema rõõmsameelsus, heasüdamlikkus, tegutsemistahe ja teravmeelsus nakatasid ning muutsid iga kohtumise sündmuseks, mida meenutada.

Tema pilgu eest ei jäänud varju ükski detail. Jäi mulje, et ta tunneb lausa isiklikult igat tellist kõigi nende hoonete seinas, mida tema valvsa pilgu all rajati ning päris kindlasti tundis ta igat nooti kõigis muusikateostes, mida ta lõi. 2009. aastal muutis tema imeilus muusika legendaarse tantsupeo „Meri“ romantiliseks suurteoseks. 2011. aastal kõlasid laulukaare all „Kolm polkat laulupeole“ ja „Kolm labajalga laulupeole“ toonase koondorkestri esituses. 2014. aastal mängisid taas koondorkestrid tema pala „Minu isa mängis parmupilli, tantsis galoppi ja lõikas kulti“ ning 2019. aastal valmis tema, kui muusikajuhi käe all XX tantsupeo muusikaline kujundus. Suure osa repertuaarist seadis ta ise tantsupeo jaoks sobivaks, lihvides iga detaili, rütmi, nooti, kuni see tõepoolest säras täpselt nii kaunilt, nagu me seda etendusel muusikute esituses lõpuks kuulsime.

Sel suvel otsustati Toniole omistada laulu- ja tantsupeo kõrgeim tunnustus – kodarraha. Teatele kodarraha saamise kohta, vastas Tonio 25. juunil nii endalikult nii: „Aitäh Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutus, Kooriühing, Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.

See on küll hea uudis.

Tänud usalduse eest.

Panen siis 15. juuni järgmisel aastal lukku! 🙂

Lugupidamisega

Tonio“

Meie siiras ja sügav kaastunne vanematele, perele, kõigile sõpradele ja lähedastele! 

Jää hüvasti, hea sõber Tonio!