Täna toimub XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik, mis toob liiklusesse ajutisi muudatusi

Täna toimub XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik, kus marsib 33 450 osalist. Liikumisteekonna pikkus on umbes viis kilomeetrit – kõnnitakse marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljak. Rongkäik algab Vabaduse väljakul kell 9.30.

Seoses täna toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda. Liikluskorralduse juhi Janno Pildi sõnul pannakse rongkäiguks rivistumise tarvis 2. juuli hommikul kell 7.00 südalinnas liiklus kinni. Kell 9.00 pannakse kinni ka Pärnu ja Narva maantee (Liivalaia ristmikust alates). „Trass jääb liiklusele suletuks, kuniks rongkäigu saba on möödas. Kohe kui ala on koristatud, avame järjest ka teed – praeguse prognoosi järgi kõige hilisemalt kell 14.“

Pildi soovitus autojuhtidele on alustada liiklemist varem, et enne teede sulgemist sihtkohta jõuda. „Jälgige liiklusreguleerijate märguandeid. Niisamuti ei ole mõtet otsida viisi neist mööda pääseda, sest teed ja tänavad on teetõketega suletud.“

Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Koidu, Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku ja Narva maantee kuni lauluväljaku Mere väravani. Rohkem infot liikluskorralduse muutuste kohta on võimalik leida Tallinna linna kodulehelt www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-transport#piirkonnad.

Rongkäigu vaatajatel palutakse hoida liikumistee vabana ning autojuhtidel muutustega arvestada – ainuüksi üks viivitus teekonnal mõjutab kogu rongkäigu saba. Mida ühtlasemalt pealtvaatajad paiknevad, seda parem on rongkäiku jälgida ja turvalisem ka rongkäigul liikuda. Korraldajad panevad rongkäigulistele südamele, et vastavalt ilmastikuoludele tuleb liigeldes olla eriti ettevaatlik. Kerliikuritega liigeldes palume hoida võimalusel sõidukiirust mitte üle 10 km/h, et ära hoida ohuolukordi ja kokkupõrkeid. Seekordse rongkäigu korraldusjuht Ivar Kaldami sõnul ollakse aga rongkäiguks valmis.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: sten@laulupidu.ee