Täna toimub XIII noorte laulupeo välisorkestrite kontsert

Täna, 1. juulil kell 16.00 toimub Tallinna Ülikooli aulas XIII noorte laulupeo välisorkestrite kontsert. Kontserdil esinevad Soome sümfoniettorkester ja Läti kammerorkester, lisaks mängib kontserdil eesti muusikat Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester.

Külaliskontserdil esinevad Oulu Madetoja Muusikakeskkooli sümfoniettorkester (Soome) ja Läti J. Mediņši nimeline Riia 1. Muusikakooli kammerorkester Armonico (Läti). Soome sümfoniettorkestrit dirigeerib Jaakko Jauhiainen ja Läti kammerorkestrit juhatab Normunds Dreģis.

Noorte laulupeo sümfooniaorkestrite liigijuht Jüri-Ruut Kangur ütles, et kontserdi eesmärk on tutvustada välismaa muusikat. „Eesti inimesed ei ole eriti kursis meie naabrite muusikaga – kontserdil ongi väga hea võimalus nende muusikaga tutvuda,“ rääkis ta.

Jüri-Ruut Kanguri sõnul on repertuaar mitmekesine, orkestrid esitavad peamiselt igaüks enda maa muusikat. „Kavas on nii Läti kui Soome heliloojate looming, kuid kuuleb ka klassikalisi maailmakuulsaid lugusid,“ ütles ta. Kontserdi kavas on Vivaldi, Mozarti, Fauré’i, Griegi, Mascagni, Monti, Sibeliuse, Järnefelti, Tikanmäki, Balodise ja Mediņši teosed.

Sümfooniaorkestrite liigijuhi sõnul on nii Soome sümfooniaorkestris kui Läti kammerorkestris üle 20 mängija. Lisaks on laval nii viiuli- kui klaverisolistid. Kontserdi finaalis esitab 90-liikmeline ühendorkester ka kahte teost laulupeo sümfooniaorkestrite kavast. Kontserdil mängib ühendorkester Harri Otsa „Eesti tants“, mida dirigeerib Ingrid Roose ning Rasmus Puuri „Tuuline Eleegia“, mida juhatab Imre Rohuväli.

Kontsert on kõigile tasuta!

NB! Hea ajakirjanik! Kui soovid kontserdi kajastada ning dirigentidega intervjuud teha, palume sellest teavitada meie pressikeskust vastates sellele kirjale või helistades telefonil 5355 2519.

Lisainfo:

Sten Weidebaum
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
teabejuht
tel: 5 236 239
e-post: sten@laulupidu.ee